Get Adobe Flash player

Wypowiedź osoby używającej Aktywator - Mleczarza

 

Rudolf Stauvermann (rolnik)

 

 

 

 

Nazwałbym siebie mlecznym rolnikiem. Zbiory z moich pól (ta sama powierzchnia przez wiele lat) służą produkcji mleka. Wiosną 1999 r., kiedy zacząłem używać aktywatora wody Aqua Lyros w domu i hodowli bydła, miałem stado, które składało się 76 krów mlecznych oraz ich cieląt. Kiedyś nawoziłem pola przy użyciu 90-95% gnojowicy z moich krów plus 10% dodatku chemicznych nawozów. 76 sztuk bydła, nie więcej i nie mniej, taka była dla mnie idealna liczba krów. Gdybym miał 70 krów mlecznych, to musiałbym sprzedawać nadmiar paszy, która by zostawała.

Jednak zyski ze sprzedaży paszy byłyby mniejsze niż ze sprzedaży mleka z 6 dodatkowych krów. Na 80 krów mlecznych, musiałbym z kolei dokupować paszę, ale to byłoby również nieefektywne. Na początku zastosowania aktywatora Aqua Lyros moje krowy dawały do 8000 l mleka na krowę rocznie. Od tamtej pory używam tylko wody Aqua Lyros.

Kolejny rok z wodą Aqua Lyros okazał się jeszcze bardziej urodzajny. Gnojowica na wodzie z Aktywatora dała tak bogate zbiory (z tej samej powierzchni jak w poprzednich latach), że musiałem kupić kolejne 27 krów mlecznych, aby spożywały większe ilości paszy. Teraz mam 103 krów mlecznych, a nawet konieczne jest kolejne dokupienie.

Ponadto, każda z 76 krów, które miałem wcześniej, jak i nowe krowy dużo chętniej jedzą. Stado, które obecnie składa się z 103 krów daje rocznie 9500 l mleka na krowę. Od tego czasu, używam 90-95% Aqua Lyros gnojowicy (śmierdzi znacznie mniej niż gnojówka wykorzystywana wcześniej) jako naturalny nawóz plus kilka uzupełniających chemicznych nawozów. Chociaż moje stado krów powiększyło się o ponad jedną trzecią od 1999 roku i pomimo większej godzinnej stawki weterynaryjnej, koszty te są obecnie ponad 15% niższe niż w przypadku byłego stada z 76 krów.

W 2004 r. czynnik kosztowy dla służb weterynaryjnych na krowę wynosił 62,7% zysków z każdej krowy w stadzie 5 lat temu. Roczna produkcja mleka całego stada, wynosiła 76 x 8.000 l = 608.000, a teraz 103 x 9.500 = 978.500 (odpowiednio 60,9%) na stałe. Zmiana na aktywator wody kosztowała mnie jednorazową inwestycję.

Mleczarnia umieściła wszystkich rolników w naszym regionie do kategorii 1A. to znaczy, że każdy rolnik otrzyma tyle samo pieniędzy za litr mleka, chociaż mleko produkowane przez moje krowy smakuje znacznie lepiej, w skrócie: to smakuje jak mleko Aqua Lyros.

 

Zgadzam się na opublikowanie moich doświadczeń

Rudolf Stauvermann